Креативне радионице са родитељима у вртићу

Имајући у виду циљ програма предшколског васпитања и образовања, а то је подршка добробити детета, у многим васпитним групама се пред Новогодишње празнике организују креативне радионице са родитељима као кључним партнерима у развијању предшколског програма. Једна од таквих радионица је одржана 22.12.2022. у Јаслицама објекта „Бамби“.

У пријатној атмосфери, у простору радне собе у којој деца иначе бораве, сви заједно: деца, родитељи, сестре-васпитачи, ст.сарадник су развијали позитивне и инспиративне односе, отворене за даљу сарадњу, игру и учење, креирали и израђивали украсе за Новогодишњу јелку, коју су заједно са децом ту и китили.

Циљ нам је да са родитељима развијамо сарадњу, да их мотивишемо да буду партнери у планирању и развијању „пројеката“ у васпитно-образовном процесу и на тај начин сви заједно будемо заједница која доприноси целокупном развоју детета и подржава добробит детета у сваком смислу.

Ст.сарадник-предшколски психолог

Мирјана Петровић